5 marca 2013

Szafki kuchenne - funkcjonalne rozwiązania

szafki kuchenne

Co oferują nam producenci mebli kuchennych i jakie nowinki techniczne możemy wykorzystać w naszej kuchni?Właściwy wybór z tej palety możliwości, podyktowany jest wyłącznie naszymi potrzebami wynikającymi z chęci utrzymania porządku w kuchni i maksymalnej wygody oraz oczywiście zasobności portfela.Dzisiejsze kuchnie w zdecydowanej większości charakteryzują się głębokością zabudowy mebli kuchennych przekraczających 60 cm, co pozwala nam na
wykorzystanie w niej wszelkiego rodzaju szuflad i montażu w nich wygodnych oraz praktycznych systemów wyposażenia szafek. Praktyczny i szybki dostęp do naczyń i produktów znajdujących się w szufladach jest o wiele wygodniejszy niż w klasycznych szafkach otwieranych. Najlepszym tego przykładem mogą być szafki w formie wysuwanych słupków (potocznie zwane cargo), w których otrzymamy możliwość wygodnego i poręcznego dostępu do zawartości szafki. Taka szafka, wzbogacona o wewnętrzny system koszy, daje nam również możliwość wygodnego dostępu zarówno z góry jak i z boków słupka.

szafki kuchenne szafki kuchenne

Dostępne obecnie rozwiązania, jak pokazuje powyższe zdjęcie z lewej, umożliwiają nam montaż nie tylko wielkogabarytowych słupków ale również niewielkich - idealnie wypełniających zabudowę kuchni w niewielkich pomieszczeniach. 
Tego typu rozwiązania w naszych, często spotykanych małych i średnich kuchniach, wymiernie poprawia zarówno funkcjonalność jak i praktyczne wykorzystanie każdego wolnego centymetra zabudowy.
Podobne rozwiązania w postaci pionowych szuflad kuchennych możemy obejrzeć poniżej.

szafki kuchenneszafki kuchenne

Innym niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem w niewielkich kuchniach są szuflady podblatowe i narożne, gdzie możemy z powodzeniem ukryć sztućce, podstawowe narzędzia kuchenne i wiele drobnych niezbędnych w każdej kuchni    sprzętów.

szafki kuchenne

szafki kuchenne

szafki kuchenne

szafki kuchenne

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są otwierane uchylnie otwierane szafki wiszące, które za pomocą specjalnych zawiasów unoszą drzwiczki ponad górną część korpusu szafki. Jednocześnie zapobiega to nieporządnym uderzeniom w głowy domowników, a zarazem pozwalają na wygodny dostęp do zawartości szafki.

szafki kuchenne

szafki kuchenne

szafki kuchenne


Wśród dostępnych na rynku szafek i szuflad kuchennych znajdziemy, poza tymi powyższymi przykładami, bardzo szeroką gamę klasycznych szuflad wysuwanych z wmontowanymi w nie rożnego rodzaju systemami i wyłącznie od naszej kreatywności zależy praktyczne wykorzystanie możliwych rozwiązań.
Warto, też podkreślić, że szuflady w zabudowach, to nie tylko wygoda użytkowania ale także świetny pomysł na porządek w naszej kuchni oraz sposób na uniknięcie bałaganu w szafkach. 

szafki kuchenne

szafki kuchenne

szafki kuchenne

szafki kuchenne

szafki kuchenne

szafki kuchenne

szafki kuchenne

szafki kuchenne


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz