24 kwietnia 2015

Kuchnia bez okna.

 

Urządzenie kuchni bez okna jest dużym wyzwaniem, nawet dla zawodowego dekoratora. Mieszkania ze ślepymi kuchniami są pamiątka poprzedniego systemu i najczęściej są spotykane
 w blokach z lat 60 i 70-tych. Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku jest otwarcie kuchni na salon i stworzenie modnego ostatnimi czasy aneksu kuchennego. 


Jeśli jednak nie ma takiej możliwości ze względów technicznych, ponieważ wymagałoby to przeniesienia odpływu na drugą stronę pomieszczenia i skuwania podłogi, lub sąsiadujący pokój jest za mały by zrobić 
z niego salon musimy szukać innych rozwiązań.
Wówczas koniecznie zadbajmy by nasza kuchnia była jasna, choć pozbawiona światła dziennego.
Dlatego najlepsze będzie zastosowanie jasnych barw, pastelowych odcieni żółtego, świeżej ciepłej zieleni, lub pozostawieni białych ścian.Kolor mebli kuchennych również powinien być jasny 
i najlepiej połyskujący. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku białe, żółte, lub modne zielone ( limonka) lakierowane szafki, górna część zabudowy będzie rozświetlać pomieszczenie, jeśli zamontujesz przeszklone, podświetlane fronty.
Sprzęt Agd również powinien odbijać światło, a więc konieczna będzie kuchenka i okap ze stali nierdzewnej.
 
Poproś stolarza by tak zaprojektował meble abyś miała jedną pustą ścianę w górnej części gdzie będzie można zamontować imitację okna. 
W sprzedaży dostępne są gotowe obrazy oprawione tak by imitowały ramę okienną, można również zamówić grafikę przedstawiającą zdjęcie twojej dzielnicy.
Natomiast w firmie wykonującej meble do kuchni zamów ramę, która będzie imitować okno. Aby urzeczywistnić twoje sztuczne okno, jeśli remont kuchni zakłada obróbkę ścian wykonaj otwór
 w ścianie w rodzaju glifu, w którym przykleisz swoje okno, następnie możesz powiesić firankę, roletę najlepiej rzymską, lub zasłonę.
 
Ponadto jeśli dysponujesz miejscem na ścianie możesz przykleić lustro, które optycznie powiększy kuchnię, rozświetli pomieszczenie, a powieszone w odpowiednim miejscu będzie odbijać światło.
Jako, że w ślepej kuchni nie ma światła dziennego, najlepiej jest zamontować kilka rodzajów oświetlenia, oczywiście tradycyjne, górne czyli sufitowe, może to być lampa kuchenna, jednak lepiej sprawdzą się halogeny rozproszone po całym suficie, następnie oświetlenie pod szafkami ( taśmy LED, dostępne w różnych kolorach) i dodatkowo wisząca lampa nad stołem.

2 komentarze:

  1. Najważniejsze w kuchni jest to aby była dopasowana, dlatego najlepszym rozwiązaniem są kuchnie na wymiar.Wrocław jest miastem, w którym znajduje się najwięcej mieszkań, które nadają się do indywidualnej aranżacji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie opublikujemy na naszym blogu ciekawe aranżacje, więc jeśli jesteś właścicielką wyjątkowej kuchni, lub innego pomieszczenia przyślij nam zdjęcia.

    OdpowiedzUsuń