15 grudnia 2016

6 pomysłów na kuchenne dekoracjeKto powiedział, że kuchnia musi być wyłącznie przestrzenią użyteczną? Niewątpliwie funkcjonalność jest jej najważniejszą cechą, jednak to pomieszczenie ma w sobie wiele magii, którą warto wydobyć. A jak to zrobić? Za pomocą dodatków i ozdób. Jeśli nie masz pomysłów, przeczytaj siedem propozycji na kuchenne dekoracje.


1. Patera z kwiatami i owocami

Każda gospodyni domowa, a już zwłaszcza ta, która lubi piec, ma w swoim domu jedno bądź wielopiętrową paterę. Jeśli Ty też taką masz, możesz ją wykorzystać jako podstawę do zrobienia dekoracji. Najlepiej, gdyby patera była już retro. Wówczas bez żalu ją przemalujesz na przykład na biało albo ozdobisz wstążkami. Teraz wystarczy tylko wyłożyć na paterę kwiaty i owoce. Zobaczysz, jak pięknie będzie się prezentować.


2. Obrazy

W kuchni możesz zawiesić małe bądź większe obrazy, które nawiązywać będą do jedzenia czy wspólnie spędzanego czasu. To mogą być zdjęcia pobudzającej kawy, pysznych dań śródziemnomorskich czy źdźbła zboża. Bardzo ciekawie prezentują się także fotoobrazy dzielone na kilka części, jednak do ich zawieszenia potrzeba sporo wolnej przestrzeni.


3. Zabawne bądź motywacyjne cytaty

Jeśli nie przepadasz za obrazami, a chcesz zawiesić coś na kuchennej ścianie, zdecyduj się na motywacyjne bądź śmieszne cytaty oprawione w ramkę. Najlepiej, gdyby nawiązywały do gotowania, pieczenia i jedzenia, a mogą być także wzbogacone o ciekawy lub satyryczny rysunek. Zamiast cytatu możesz oprawić w ramce ulubiony czy stary przepis albo przelicznik gramów na naczynia i sztućce. To bardzo praktyczne!


4. Sztuczne owoce w skrzynkach

Marzy Ci się oryginalna dekoracja, której nie będzie miał nikt z Twoich znajomych? Chyba mamy dla Ciebie idealną propozycję. Kup małą skrzyneczkę, taką jak chociażby na klucze, a następnie włóż do niej sztuczne cytryny, jabłka lub banany. Zamknij skrzynkę i powieś ją na ścianie. Będziesz zaskoczona, jak dobrze to wygląda! Dla lepszego efektu możesz też odmalować skrzynkę na dowolny kolor.


5. Farba tablicowa na ścianie

Lubisz przekazywać wiadomości swoim najbliższym poprzez zostawianie kartek w kuchni? Jest na to lepszy sposób, który na dodatek może być jednocześnie ozdobą! Pomaluj jedną ścianę bądź jej dowolną część farbą tablicową. Na tym fragmencie będziesz mogła planować jadłospis, robić notatki czy też zapisywać przepisy. Dzieci z pewnością ucieszą się z dodatkowego miejsca do rysowania.


6. Żywe zioła na parapecie

Warto mieć w domu żywe, świeże zioła. Nie tylko po to, by móc je dodawać do ciepłych potraw, sałatek i kanapek, ale także dla ozdoby. Zioła wsadzone w nietuzinkowe, wyróżniające się doniczki mogą stanowić fantastyczną dekorację. W kuchni śmiało łącz piękno z użytecznością.


Mamy nadzieję, że po tym zainspirowaniu Twoja kuchnia będzie pełna elementów dekoracyjnych. To właśnie takie drobiazgi nadadzą jej niepowtarzalnego klimatu i domowej atmosfery.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz