26 listopada 2016

Funkcjonalne szuflady w kuchniJeszcze do niedawna szuflady kuchenne były bardzo niedoceniane. Instalowano je tylko po to, by gromadzić w nich sztućce oraz wszelkie niepotrzebne na co dzień drobnostki. Dziś systemy szufladowe coraz częściej odgrywają w kuchni pierwsze skrzypce. Jak się okazuje całkiem słusznie.

Dlaczego warto postawić na szuflady?

Szuflady, w porównaniu do szafek z drzwiczkami, umożliwiają nam dostęp do przedmiotów od góry. Znacznie ułatwia to znalezienie odpowiedniego pojemnika czy butelki. W przypadku szafek wszystko co znajduje się z tyłu lub w rogu jest dla nas niewidzialne i wymaga szukania po omacku.  To niewygodne, a nieraz kończy się przewróceniem innych rzeczy i rozsypaniem zawartości.Szuflada to świetne rozwiązanie nie tylko w przypadku sztućców. Idealnie nada się także do przechowywania innych niewielkich rzeczy. Aby uniknąć bałaganu, możemy podzielić ją za pomocą przegród lub koszyczków na mniejsze części. Dzięki temu unikniesz przemieszczania się przedmiotów, a każdy z nich będzie miał swoje stałe miejsce. Możesz do tego użyć antypoślizgowych mat, które nie tylko zabezpieczą zawartość ale i samą szufladę przed porysowaniem.

Funkcjonalność szuflad

Myśląc o szufladzie, często myślimy o czymś małym, montowanym w wąskiej szafce. To błąd! Dzisiejsze szuflady z powodzeniem mogą być montowane w szafkach o szerokości 80 cm i więcej. Ich udźwig to często kilkadziesiąt kilogramów, co daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne i gwarantuje długą żywotność systemu. Duża szuflada idealnie nada się do przechowywania garnków, czyli odwiecznego problemu każdej kuchni. Każdorazowe wyciągnięcie patelni nie musi kończyć się rumorem. Wyciągnięcie jej od góry będzie znacznie łatwiejsze.

Również talerze znajdą swoje miejsce w szufladzie. Możesz przechowywać je tradycyjnie, jeden na drugim, albo pionowo, korzystając z wkładu z uchwytami. Ten drugi sposób wymaga jednak zastosowania szuflady o sporej wysokości, większej niż średnica talerzy. Umieść taką szufladę tuż przy zmywarce, a wyjmowanie z niej czystych naczyń będzie łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek. Ergonomia w kuchni to podstawa.

Jeśli jesteś zwolennikiem recyklingu i ekologii, szuflada będzie Twoim sprzymierzeńcem w dbaniu o naturę. Nie ma łatwiejszego sposobu sortowania śmieci niż zamontowanie pojemników wewnątrz dużej szuflady. Dzięki temu możesz gromadzić bioodpady, papier, plastik, szkło, metal i inne odpadki w schludny i czysty sposób. Bez korzystania z prowizorycznych misek, trudno dostępnych kubłów na śmieci wciśniętych pod zlew albo wycieczek do piwnicy.Szuflady niewątpliwie zwiększają wygodę w kuchni. Aby korzystanie z nich było jeszcze przyjemniejsze, warto zdecydować się na system cichego domku. Pozwoli on na to, by po prostu pchnąć szufladę, a system sam ją wyhamuje i domknie. A może chcesz się pozbyć klamek? Nic prostszego. System tip-on sprawi, że Twoja kuchnia nabierze minimalistycznego szyku. Jak to działa? Wystarczy delikatnie pchnąć szufladę, a odbojnik sam ją wysunie. Najprostsze rozwiązania często są najlepsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz