19 listopada 2016

6 błędów, które należy unikać, aranżując domAranżowanie domu to ogromna frajda, bez względu na to, jaki ma metraż i ile możesz przeznaczyć na jego urządzanie. Z pewnością wyobrażasz sobie, jak będzie wyglądało Twoje idealne gniazdko. Jeśli chcesz, by marzenia stały się rzeczywistością, przeczytaj, jakich błędów koniecznie unikać.

1. Jedno źródło światła

Bardzo często decydujemy się zamontować wyłącznie jedno źródło światła, tak zwane sufitowe. O ile w małych pomieszczeniach ma to sens, o tyle trudno taką decyzję wytłumaczyć w przypadku kuchni bądź przestronnych salonów. Wówczas koniecznie należy pomyśleć o drugim źródle, na przykład lampie wolnostojącej albo oświetleniu punktowym, które dobrze sprawdza się w kuchni.


2. Za dużo mebli

Czasy meblościanek minęły wraz z PRL-em. Postaraj się, by w Twoim domu było jak najmniej mebli. Oczywiście nie chodzi o to, by Twoje ubrania leżały poskładane w kartonach, ale nie warto zagracać domu niepotrzebnymi komodami. Im mniej będzie szafek, tym też mniejsza pokusa, by gromadzić niepotrzebne bibeloty. Pamiętaj też, aby nie dosuwać mebli do ścian, bo wtedy odcinasz cyrkulację powietrza i bardzo łatwo o pojawienie się wilgoci.

3. Brak indywidualnych akcentów

Wszystkim nam zdarza się oglądać katalogi meblowe albo przykładowe aranżacje pomieszczeń w sklepach z wyposażeniem. Niektóre z nich mogą przypaść nam do gustu tak mocno, że koniecznie chcemy odtworzyć je kropka w kropkę. Nie zapominaj jednak, że dom to Twoja twierdza i warto pokazać w nim swój charakter. Zadbaj o to, by w salonie, kuchni czy sypialni pojawiły się indywidualne akcenty.


4. Modne nie znaczy dobre

Nie wszystkie style, które obecnie są w modzie, muszą odpowiadać Twoim gustom i wyobrażeniom, dlatego nie daj się ponieść trendom. Niekoniecznie potrzebujesz designerskich mebli albo niefunkcjonalnych akcesoriów, by stworzyć piękne wnętrza. Jeśli coś pojawi się w Twoim domu, to tylko dlatego, ze Ty tego chcesz, a nie z powodu narzuconej mody.

5. Zagracony strych

Bardzo często strych wykorzystywany jest jako tzw. graciarnia: zanosimy tam wszystko, co nie nadaje się już do użytku albo nie jest nam potrzebne. Strych to świetne miejsca na schowek, ale niestety już po kilku latach zasypujemy go rzeczami. Wykorzystaj strych jako przechowalnię, jednak zrób to z głową. Zaplanuj rozmieszczenie przedmiotów, zakup wieszaki, stojaki i pudełka, a potem wszystko skrupulatnie opisz. Dzięki temu nie spędzisz pół Wigilii na szukaniu świątecznych bombek.

6. Brak projektu

Każde duże przedsięwzięcie warto rozpocząć od zrobienia projektu. Nie inaczej jest z aranżacją domu, a nawet tylko jednego pomieszczenia. Jeśli nie przygotujesz planu zakupów, prac oraz efektu, jaki chcesz osiągnąć, z pewnością urządzanie zajmie więcej czasu i pochłonie sporo nerwów.

To tylko podstawowe błędy, jakich należy unikać, kiedy rozpoczniesz aranżację domu. Pamiętaj przede wszystkim, aby podejść do tej czynności racjonalnie, z dużym spokojem i konkretnym planem. Dzięki temu uda Ci się urządzić wymarzone gniazdko. Możesz również skorzystać z pomocy takich firm jak Styl Dom Mix - meble na wymiar i zamówienie oraz Kuchnie Premium - Meble kuchenne a wówczas wnętrze z całą pewnością będzie zachwycać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz