22 października 2016

Jesień w domu — akcesoria, dodatki, koloryKażda pora roku ma swój nieodparty urok, a jednak najbardziej zwykliśmy narzekać na jesień. Kojarzy się nam z szarością, deszczem, coraz krótszymi dniami, a także zimnem i pierwszymi przymrozkami. Szkoda, że tak rzadko doceniamy jesień i zauważamy jej barwy. A jest ich naprawdę wiele, podobnie zresztą jak zalet tego niezwykłego okresu w życiu otaczającej nas przyrody. Jak najlepiej oswoić jesień? Wprowadź ją do swojego domu!


To naturalne, że z przyjściem czegoś innego i zmianami za oknem, też chcemy dokonać metamorfozy swojego otoczenia. Najbardziej inspirujące są właśnie pory roku i jesień nie jest w tym wypadku żadnym wyjątkiem. Wystarczy tylko kilka drobiazgów, by poczuć jej wyjątkowy klimat.


1. Zmień dekorację stolika kawowego

Stolik kawowy to najważniejszy mebel w salonie. W końcu to właśnie przy nim odpoczywasz, czytasz książkę oraz przyjmujesz gości. Warto sprawić, by prezentował się wyjątkowo jesiennie. Sprawdzi się kompozycja z ususzonych, kolorowych liści, wiklinowy kosz z jabłkami, gruszkami i śliwkami albo piękne wrzosy w doniczce. Zobaczysz, że już taki drobny element sprawi, że pokochasz jesień za jej cudowne dary.


2. Nie oszczędzaj miejsca na koce

Jesienią trzeba wyposażyć się w dużą liczbę grubych koców. Będą umilać długie wieczory z lampką wina, ulubionym czasopismem albo wciągającym filmem. Ostatnim krzykiem mody są koce wykonane techniką arm knittig, czyli robione nie na drutach, a jedynie przy pomocy… rąk! Mają wówczas większe oczka i wyglądają bardzo jesiennie.


3. Jesień to czas dyni

Jeśli jest jakieś warzywo, które najbardziej kojarzy się z jesienią, to jest to dynia. Dynia nie dość, że smaczna, to jeszcze ma duży potencjał dekoracyjny i wcale nie musi pojawiać się jedynie podczas Halloween. Jeśli chcesz postawić dynię w domu lub przed nim, możesz kupić zwykłą jadalną, bądź małe ozdobne. Dynie pięknie się prezentują, gdy są pomalowane na biało bądź w minimalistyczne wzorki.


4. Zawieś jesienny wieniec

Wieńce zazwyczaj wieszamy dopiero wtedy, gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Tego roku możesz jednak przystroić drzwi nieco wcześniej. Wieniec jesienny wykonasz z suchych gałązek, kolorowych liści, orzechów, żołędzi, kasztanów, szyszek czy jarzębiny. Pamiętaj, by utrzymać go w ciepłych, złotych barwach.

5. Zamień żarówki na świeczki

Nie ma drugiej takiej pory roku, która tak idealnie pasowałaby do świeczek. Porozstawiaj je w cały domu. Świeczki świetnie komponują się ze szklanymi naczyniami, więc wykorzystaj stare słoiki po przetworach. Możesz do nich wrzucić kasztany albo orzechy i dopiero potem postawić świeczkę. Nie musisz ich wszystkich zapalać, niech część z nich stanowi po prostu ciekawą ozdobę.


Przekonasz się do jesieni? Jeśli wprowadzisz ją do swojego mieszkania za pomocą powyższych pięciu rad, z pewnością tak bardzo zakochasz się w tej porze roku, że nie będziesz chciała, aby odeszła. Kolorowej jesieni!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz