10 listopada 2015

Czy tradycyjne zegary kuchenne pasują do nowoczesnej zabudowy meblowej

zabudowa kuchnia
zegar ścienny

Często aranżując kuchnię z nowoczesną zabudową meblową pozbywamy się wielu bibelotów i akcesoriów, które choć praktyczne nijak wpisują się do lakierowanych mebli na wymiar. Wymiana mebli na nowoczesne, funkcjonalne szafki na zamówienie wiąże się również z zakupem nowoczesnych sprzętów kuchennych, które są przeładowane elektroniką i przynajmniej dwa z nich, czyli piekarnik i kuchenka mikrofalowa posiadają zegar. Czy potrzebujemy zatem w kuchni zegara ściennego, a jeśli tak, to jaki wybrać?

lakierowane meble kuchenne
nowoczesny zegar

Niegdyś żadna pani domu nie wyobrażała sobie kuchni bez cykającego zegara, najlepiej jeśli był on z motywem tematycznym, czyli łyżką, widelce, imbrykiem itp. A jakie zegary wybieramy obecnie, czy kierujemy się wyłącznie modą, czy też wskazówkami dekoratora? Oczywiście wszystko zależy do gustu właścicieli kuchni, ale dobrze jest również dopasować ten element do stylu w jakim została zaaranżowana cała przestrzeń, wówczas zegar nie będzie odstawał od całości, a idealnie wpisywał się w zabudowę.

Jak wybrać zegar pasujący do zabudowy kuchennej?

 


szafki na wymiar
zegar do samodzielnego wyklejenia
meble do kuchni
modny zegar
Do kuchni w stylu nowoczesnym, czyli lakierowanych, szklanych, foliowanych frontów kuchennych doskonale pasują wszystkie zegary, które bardziej przypominają współczesne dzieła sztuki, aniżeli przedmiot codziennego użytku. Sprawdzą się zatem, te wykonane ze stali nierdzewnej, szkła, tworzywa sztucznego w połysku do złudzenia przypominającego fronty kuchenne. Co do kolorystki najlepiej jest wybrać jedną z barw występujących w zabudowie kuchennej, lub w przypadku białych, i czarnych mebli kontrastującą, najlepiej żywą i jakże modną w ostatnim czasie limonkę, pomarańcz, amarant, lub bordo.

kuchnia do zabudowy
zegar kuchenny

 Do kuchni w stylu klasycznym, możemy wybrać zegar podobny do tych powyżej, których charakteryzuje klasyczny chłód, lub bardziej pasujący do drewnianej zabudowy i utrzymany w podobnym klimacie i kolorystyce. O ile w nowoczesnych kuchniach raczej nie dbamy
o ocieplenie aranżacji, to w przypadku kuchni klasycznej wszystkie dodatki tak wybieramy, by były ciepłe i przytulne.
meble na zamówienie
z przymrużeniem oka

meble na wymiar
zegar

 Kuchnie w stylu angielskim i skandynawskim możemy udekorować zegarem w nieco luźniejszym stylu, który nada lekkości całej zabudowie i ożywi kolorystykę. Natomiast kuchnie w stylu glamour zasługują na coś wyjątkowego co doda im blasku i elegancji. Najlepiej w tej roli sprawdzą się pięknie połyskujące kryształki, stal nierdzewna, a także zawsze elegancka i modna czerń.
zabudowa kuchni
nowoczesny zegar
meble na zamówienie
modny zegarBrak komentarzy:

Prześlij komentarz