6 października 2015

Nowoczesne mechanizmy montowane w meblach kuchennych

Jeszcze do niedawna zachwycaliśmy się lekko wysuwającymi szufladami dzięki zastosowaniu nowoczesnych prowadnic, obecnie są one już codziennością i nikt nawet nie bierze pod uwagę tańszych rozwiązań, rynek meblowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i jest na bardzo wysokim poziomie. Nikt już się nie zadowala zwykłymi szafkami, półkami czy szufladami, od mebli kuchennych oczekujemy czegoś więcej. Mają być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na pozór zwykłe szafki

 i szuflady kryją w swoim wnętrzu nowatorskie systemy dzięki którym praca w kuchni jest przyjemnością, a organizacja przestrzeni do przechowywania bardzo przemyślana.

 

 

Szuflady kuchenneszafki kuchenne
deska wysuwana z zabudowy
Szuflady kuchenne do niedawna były głównie przeznaczone na sztućce, chochle,  noże, łopatki itp. Od kilku lat szuflady kuchenne przeżywają prawdziwą rewolucję, dzięki zastosowaniu nowoczesnych prowadnic, które bez względu na ciężar przechowywanych w szufladzie przedmiotów odsuwają się jak za dotknięciem magicznej różdżki, odkryliśmy wiele nowych zastosowań dla nich.  Pokochaliśmy systemy cargo, które obecnie są przystosowane do przechowywania niemalże wszystkich przedmiotów będących na wyposażeniu kuchni. Za co uwielbiamy to rozwiązanie, przede wszystkim za dobrą organizację przestrzeni, uniemożliwiająca wprowadzenie do niej chaosu.
Jak widzicie nowoczesne zastosowanie szuflad otwiera przed właścicielami kuchni szereg praktycznych możliwości, które nie tylko ułatwiają codzienną pracę w kuchni, ale także pomagają nam utrzymać w niej porządek.


meble na wymiar
pomysłowy kosz

Szafki otwierane do góry

 

meble do kuchni
winda do szafki wiszącej
Przez wiele lat górne szafki kuchenne miały dokładnie ten sam kształt co dolne, jednak przechowywane w nich produkty i przedmioty, nie zawsze wymagały tak dużej przestrzeni, a trzymanie w tej samej szafce np przypraw 
i szklanek nie ma nic wspólnego z dobrą organizacją, ponadto część produktów żywnościowych wymaga oddzielnego schowka. Któż z nas nie pamięta wieżyczek w babcinych szafkach układanych z talerzy, miseczek itp. Czy takie rozwiązanie było wygodne? Z pewnością nie, ale wynikało z konieczności. W nowoczesnych meblach na wymiar najczęściej montujemy tak zwane jamniki, czyli szerokie i niskie szafki wiszące, bardzo często w dwóch rzędach, tak by sięgały aż pod sufit. Wielu z naszych klientów słysząc o tym pomyśle od razu pyta jak się do nich dostać, jednak i na to mamy wiele sposobów. Istnieją bowiem nowoczesne systemy zwane stoperami, dzięki którym szafka otwiera się tylko na taką wysokość, aby bez problemu ją zamknąć bez żadnego wspinania się po meblach, windy do szafek górnych, dzięki którym jej zawartość po otworzeniu drzwiczek zjeżdża w dół na wybraną wysokość.
meble na zamówienie
szafka wisząca
zawiasy
szafki typu jamnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szafki stojące z cargo  i półkoszufladami

 

zabudowa kuchenna
wysuwany wieszak na rondle

Kolejnym bardzo wygodnym rozwiązaniem są szafki dolne 
z cargo, dzięki którym uporządkowanie na małej przestrzeni nawet trudnych przedmiotów jak garnki, rondle, patelnie czy pokrywki staje się dziecinnie proste. W szafkach tych są zastosowane najczęściej najprostsze sposoby takie jak wieszak na rondle czy chochle wymyślony przez nasze babcie i prababcie, 
a odrzucony w dobie minimalizmu. Dzięki niezliczonym możliwością jakie dają nam meble na zmówienie możemy wykorzystać ten sposób ponownie, jednak w nowszej wersji. Prezentowany wieszak na garnki jest ukryty w szafce, po jej otwarciu wysuwamy go na tej same zasadzie jak szufladę, tak by wszystkie przechowywane na nim akcesoria były w zasięgu ręki osoby gotującej. Kolejny pomysł to praktyczne półki zamontowane nie w skrzyni szafki, a na jej drzwiczkach, dzięki czemu nie musimy sięgać w trudno dostępne miejsca
 i gimnastykować się za każdym razem kiedy chcemy coś z niej wydostać. W ofercie posiadamy również wysuwane półki, które również w znacznym stopniu ułatwiają codzienne obowiązki.

meble na zamówienie
nowoczesne półki

wysuwane półki
wysuwane półki


 

 Szafki i szuflady narożne

meble na wymiar
szafka narożna
Szafki i szuflady w narożnikach jeszcze kilkanaście lat temu stanowiły duże wyzwanie tak dla samych stolarzy meblowych, jak i dla późniejszych użytkowników, tymczasem jest to przecież jedna z większych i głębszych powierzchni do przechowywania i szkoda jej marnować na tradycyjne szafki z trudno dostępnymi półkami czy szufladami, których większą część stanowi atrapa.
W nowoczesnych zabudowach kuchni dzięki zastosowaniu najnowszych systemów szafki i szuflady narożne są piękne, funkcjonalne i bardzo pojemne.


meble na wymiar
szuflady narożne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz