23 września 2015

Kuchenka do zabudowy, może wolnostojąca

kuchenka elektryczna
kuchnia wolnostojąca
Od jakiegoś czasu większość osób wybiera profesjonalną zabudowę kuchni i z marszu decyduje się na kuchenki do zabudowy, które choć bardzo praktyczne pod względem utrzymania czystość i zachowania ciągu szafek kuchennych połączonych blatem, który ostatnimi czasy jest bardzo modny, posiadają jedynie podstawowe opcje.

Natomiast nowoczesne kuchnie wolnostojące mają szereg dodatkowych funkcji, których ze względu na minimalistyczny design  i standardowy rozmiar nie mają kuchenki do zabudowy.

Oczywiście oba rozwiązania maja plusy i minusy i aby dokonać właściwego wyboru należy przeanalizować wszystkie wady i zalety obu rodzajów kuchenek.


Płyta i piekarnik do zabudowy 

Płyta do gotowania czyli grzejna jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań i można ją podzielić ze względu na źródło zasilania
- gazową
- elektryczną, którą z kolei dzielimy na :
- ceramiczne
- elektryczne tradycyjne
- indukcyjne

kuchenka do zabidowy
płyta do gotowania
Płyta gazowa jest dobrym rozwiązaniem w domach, w których mamy gaz, lub  możemy przechowywać butlę gazową, na którą po pierwsze potrzebujemy sporo miejsca, ponieważ jest to strata o powierzchni jednej podwójnej szafki, ponadto coraz częściej w nowych apartamentowcach nie zezwala się na żadne instalacje gazowe, zaś sam budynek ze względów bezpieczeństwa nie ma podłączonego gazu, wówczas należy wybrać jedną z płyt zasilanych energią elektryczną.

Tradycyjna płyta elektryczna z żeliwnymi palnikami, jest najtańszą wśród zasilanych prądem, ale też jedną z najmniej energooszczędnych, dlatego nie warto skusić się ceną produktu.

Płyta ceramiczna, która jest na rynku od lat 70-tych ubiegłego stulecia. Charakteryzuje ją nowoczesna płaska połyskująca powierzchnia bardzo łatwa do czyszczenia.

zabudowa kuchni
piekarnik do zabudowy
Płyta indukcyjna obecnie najpopularniejsza i najlepiej sprawdzająca się płyta grzejna zdaniem nowoczesnych pań domu. Czym kuchenki indukcyjne zaskarbiły sobie sympatię użytkowników? Przed wszystkim są cenione za ekspresowy czas gotowania, łatwe czyszczenie i nowoczesny wygląd. Niestety cena płyty indukcyjnej jest znacznie wyższa niż wszystkich innych i aby na niej gotować musimy zakupić specjalne garnki z grubym dnem przystosowane do indukcji. Jeśli w sprzedaży macie kilka rodzajów garnków do kuchni indukcyjnych i nie chcecie się kierować jedynie względami estetycznymi to proponuję zabrać na takie zakupy kawałek magnesu i wybrać ten zestaw, który przyciąga  magnes najbardziej wówczas będziecie mieć pewność, że wybraliście garnki z najgrubszym dnem.

Wolnostojące kuchenki wielofunkcyjne


Drugim typem kuchenek są wolnostojące znane nam od lat jedne z nich są zasilane gazem, inne prądem, a jeszcze inne posiadają palniki do gotowania na gaz, a piekarnik na prąd, co oczywiście jest bardzo praktyczne gdyż jeśli mamy awarię jednego źródła zasilania możemy korzystać z drugiego.
Jednak prawdziwym hitem w ostatnim czasie są wielopiekarnikowe kuchenki, posiadające szereg funkcji, których próżno szukać w tradycyjnych kuchenkach.
Nowoczesne kuchnie wolnostojące są wyposażone w:
kuchnia na wymiar
kuchenka wolnostojąca
- tradycyjny piekarnik
- grill
- toster
- rożen i wiele innych w zależności od modelu.
Obecnie kuchenki wolnostojące są produkowane w wielu wzorach i kolorach, co oznacza że możemy kupić piękną kuchenkę  w stylu retro, stylizowaną na lata 60-te,  a także nowoczesną niemalże futurystyczną. Zaletami wolnostojących kuchenek są niewątpliwie liczne możliwości ich wykorzystania, a także ich wyjątkowo piękny i rzadko spotykany wygląd, który sprawia, że każda zabudowa będzie wyjątkowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz