|
kuchnia eklektyczna |
Pewnie niejednokrotnie wielu
z Was zastanawiało się czy
w nowoczesnej zabudowie kuchennej zajdzie się miejsce na ukochane antyki, lub pamiątki rodzinne przechodzące z pokolenia na pokolenie. Trudno sobie wyobrazić jak wpleść stary drewniany kredens po babci
w zabudowę wykonaną
z lakierowanej płyty by całość wyglądała spójnie i estetycznie. A jednak jest to możliwe, odpowiedzią na obawy o konieczności pozbycia się przedmiotów, z którymi jesteśmy sentymentalnie związani jest styl eklektyczny.
Styl eklektyczny- cechy charakterystyczne
Cechami charakterystycznymi eklektyzmu jest :
- połączenie elementów pochodzących z dwóch rożnych epok
- łączenie nowoczesnej zabudowy z jednym z mebli pochodzących z minionych lat ( nie ma znaczenie epoka w jakiej powstał )
- połączenie mebli kuchennych pamiętających czasy naszych przodków z jednym elementem nowoczesnej zabudowy
Aranżacja kuchni w stylu eklektycznym
|
kuchnia eklektyczna |
|
Kuchnia w stylu eklektycznym od lat budzi wiele kontrowersji, a jednocześnie jest tym czego szuka wielu z nas. W większości domów znajdują się pamiątki rodzinne, z którymi jesteśmy związani sentymentalnie i nie chcemy się ich pozbywać, lub zakupione przez nas antyki, które zachwycają formą i wykonaniem ale w żaden sposób nie pasują do nowoczesnego wnętrza. Urządzając kuchnię w stylu eklektycznym możemy jeden dużych rozmiarów, lub kilka mniejszych takich przedmiotów wykorzystać do stworzenia niepowtarzalnego wnętrza. Bardzo modnym połączeniem jest nowoczesna, lekka zabudowa kuchni z lakierowanej płyty ze starym, drewnianym kredensem, który przywołuje wspomnienie wakacji u babci.
Kącik jadalniany w eklektyczne kuchni
|
zabudowa kuchni |
Bardzo modne w tym roku krzesła, stoły i taborety rodem z PRL-u znajdują zastosowanie w aranżacji kącika jadalnianego w nowoczesnej kuchni. Kolorowa lekka zabudowa połączona z kuchennym stołem i krzesłami, które przez ostatnie lata zalegały na strychach wydaje się być szaleństwem. Jednak dekoratorzy wnętrz znudzeniu ciężką i masywną formą antyków dali sprzętom z przed kilkudziesięciu lat nowe życie. Meble te pięknie wpisują się w klimat nowoczesnych szafek kuchennych, ponadto są łatwo dostępne. Kolejny, argumentem przemawiającym za ich wtórnym wykorzystaniem są względy sentymentalne i możliwość ich przerobienia w dowolny sposób. Prezentowany na zdjęciu powyżej stół można pomalować na wybrany kolor występujący w zabudowie kuchennej, bądź pozostawić w naturalnej barwie, krzesła i taborety zyskają ciekawy styl jeśli zmienimy ich tapicerowaną część. Najważniejsze w meblach pochodzących z ubiegłego stulecia jest prostota wykonania, co oznacza, że ich odnowienia możemy się podjąć samodzielnie. Materiały obiciowe w taboretach i krzesłach z tej epoki są przypinane zszywkami, lub gwoździkami. więc nie trzeba wielu kombinacji by wymienić tkaninę na nowoczesną..
Projekt kuchni eklektycznej
Aby kuchnia w stylu eklektycznym stanowiła spójne wnętrze, a nasze ukochane meble z poprzednich epok były w niej ozdobą wpisującą się w całość pomieszczenia zanim zamówimy projekt mebli kuchennych, zastanówmy się nad elementami, dzięki którym stworzymy eklektyczne wnętrze. W pierwszej kolejności należy zdecydować, które z posiadanych przedmiotów chcemy umieścić w kuchni.
Zanim powstanie projekt zabudowy kuchennej należy poinformować firmę wykonującą meble na wymiar o chęci stworzenia wnętrza eklektycznego, oraz pokazać przedmioty, lub meble które chcemy by zostały uwzględnione w projekcie. W ten sposób stworzymy niepowtarzalne i klimatyczne wnętrze.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz